Producenci
Pytania i odpowiedzi

Co oznacza termin licencje ESD

Licencje ESD (Electronic Software Distribution) to nowoczesna forma dystrybucji licencji oprogramowania za pośrednictwem poczty elektronicznej w formie pliku z numerem seryjnym.

Po zakupie w sklepie internetowym licencji na oprogramowanie, na wskazany adres e-mail przychodzi wiadomość zawierająca numer seryjny i szczegółową instrukcję jego rejestracji i aktywacji oraz odnośnik skąd można pobrać aktualną wersję oprogramowania.

Taki sposób sprzedaży jest bardzo popularny głównie ze względu na specyfikę oprogramowania antywirusowego, które jest bardzo często aktualizowane. W przypadku wersji pudełkowych zawierających płyty CD od momentu wyprodukowania do sprzedaży często mija dużo czasu co powoduje, że na płycie znajduje się stara wersja oprogramowania. Aktualne wersje oprogramowania zawsze można pobrać ze stron internetowych producentów.

Otrzymany numer seryjny oraz dowód zakupu jest wystarczającym potwierdzeniem legalności zakupionej licencji na oprogramowanie.

Licencji ESD posiadają wiele zalet w stosunku do zakupu wersji pudełkowych:

 • Instalacja najnowszej wersji oprogramowania.
 • Szybkość realizacji transakcji, zakupiona licencja przychodzi pocztą e-mail, eliminujemy czas dostarczenia tradycyjnej przesyłki.
 • Licencje ESD są tańsze od wersji BOX, nie trzeba płacić za opakowanie, płytę CD, przesyłkę. Wybierając taki sposób zakupu przyczyniamy się do ochrony środowiska.
 • Zakup licencji ESD jest wygodniejszy, nie oczekujemy na przesyłkę tradycyjną a do procesu rejestracji i aktywacji klucza wystarczy go skopiować i wkleić.

Przedłużenie licencji

 • Licencję można przedłużyć na kolejny okres tylko tego samego programu, który już posiadasz, na tą samą ilość stanowisk.
 • Do realizacji zamówienia przedłużenia programu jest konieczna informacje na temat posiadanej licencji, po zakupie należy wysłać emailem jedną z poniższych informacji:
  • email otrzymany od producenta po rejestracji programu,
  • numer licencji zakupionego programu,
  • nazwa użytkownika utworzona przez producenta po rejestracji programu antywirusowego. Nie należy wysyłać hasła, do identyfikacji licencji wystarczy sama nazwa użytkownika.
 • Do identyfikacji posiadanej licencji potrzebna jest jedna z powyższych informacji. Należy ją wysłać pocztą elektroniczną na adres sklepu biuro@gdata-antywirus.pl, w wiadomości email należy również podać numer zamówienia.
 • Licencja zostanie przedłużona automatycznie, nie trzeba wpisywać do programu żadnych informacji.

Email otrzymany po rejestracji - zawiera wszystkie informacji potrzebne do przedłużenia licencji:

Numer licencji zakupionego programu jest w mailu otrzymanym po aktywacji programu lub w mailu otrzymanym po zakupie licencji wraz z certyfikatem.

Nazwa użytkownika jest w wiadomości email otrzymanej po rejestracji programu. Można ją również odczytać z zainstalowanego programu. Po uruchomieniu programu wybieramy opcję "Dane dostępu" i pokazuje się ekran z polem Użytkownik.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl